Dla Wolontariuszy TDWS

Szanowni Państwo,

Drodzy Wolontariusze Inicjatywy Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!

Minął już rok od naszej wielkiej mobilizacji na rzecz naszych dzieci. Inicjatywa Twoje Dziecko – Wielka Sprawa, której kulminacja miała miejsce w lutym 2015 roku, obudziła wiele serc i pragnień, by ratować nasze dzieci przed wyzwaniami seksualizacji i pomagać rodzicom brać dobro dzieci w swoje ręce. Prelekcje pokazały jak konieczne i potrzebne jest wsparcie rodziców w wychowaniu swoich dzieci, szczególnie w tej delikatnej sferze. Widać to także po tym, że w różnych miejscach – nie tylko naszej archidiecezji – wciąż odbywają się spotkania i dostajemy sygnały potwierdzające sens tego, co robimy. Nasz temat z pewnością jest wciąż aktualny!

Przede wszystkim chcemy Wam podziękować za Wasze dotychczasowe zaangażowanie oraz powiedzieć, że zaproszenie do TDWS jest nadal aktualne. Jeśli możecie i chcecie działać nadal – dajcie nam znać. Zdajemy sobie sprawę z ogromu zadań, które warto by nadal podejmować. Jednorazowa prelekcja, która odbyła się rok temu to przecież dopiero początek! Sami Państwo zgłaszali różne pomysły. Nie zamykajmy się we własnych wspólnotach! Bądźmy świadectwem dla innych rodzin, wspierajmy, podprowadzajmy. W szkołach mówmy o dobrych programach, inicjujmy ich wprowadzenie (szczegóły na naszej stronie internetowej), budujmy wspólnotę świadomych rodziców.

Dotychczas odbyło się około 130 prelekcji, stopniowo poszerzamy obszar, na którym odbyły się prelekcje. Co ciekawe, nasze broszury trafiły m.in. do Krakowa i Warszawy za sprawą Marszy dla życia. Otrzymujemy również zaproszenia do szkół i jeżeli jest pełna akceptacja i wsparcie Dyrekcji to chętnie spotykamy się tam z rodzicami. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do przekazywania dalej w naszej Diecezji informacji o prelekcjach.

Zapraszamy Państwa do bliższej współpracy z naszym Zespołem. Czekamy na Was, Drodzy Wolontariusze. Każda para rąk jest na wagę złota! Każde wsparcie – także materialne – jest ważne. Stawką jest dobre, szczęśliwe życie naszych dzieci i wnuków. Nie możemy tego przegrać!

Pozdrawiamy – Zespół TDWS