Więzi rodzinne w dobrej formie – o wzmacnianiu relacji między mamą a córką

  • -
mother-and-daughter-2629795_960_720

Więzi rodzinne w dobrej formie – o wzmacnianiu relacji między mamą a córką

Więzi rodzinne są w dobrej formie, kiedy są silne i stale wzmacniane.

Oto kilka wskazówek dla mamy i córki wg Heleny Adeloju:

Wyjścia-niespodzianki: Jako dzieci, często byliśmy zaskakiwani. Pamiętam zwyczajny dzień, pączek z mlekiem, oglądanie nowych witryn sklepowych, krzątanina około obiadowa, i … nagle mama wzięła mnie do autobusu i pojechałyśmy do galerii sztuki. Wtedy najlepszą rzeczą było dla mnie kilka godzin na wyłączność. Wspomnienia ‒ bezcenne!

Kuźnia przyjaźni: Dorastanie oznaczało wyjścia do bardziej wyszukanych kawiarni, gdzie mogłyśmy cieszyć się sobą i rozmawiać o tym, co się nam przydarzyło. To było takie proste, kubek z gorącą czekoladą, latte lub cappuccino i to wszystko, by móc się na chwilę zatrzymać, dzielić się sobą i zacieśniać więzi. Zatem znajdź najlepszą kawiarnię, i pojedź tam z córką, bo czas wspólnie spędzony w ten sposób jest bezcenny.

Przyjaciele dzieci: Moja mama zna wszystkich moich przyjaciół, mimo że już od dawna jestem dorosła. Oznacza to, że razem możemy martwić się o sprawy mojej przyjaciółki lub śmiać się ze starych anegdot. Poznawanie znajomych twojej córki jest kluczowym sposobem na nawiązanie z nią kontaktu. Przyjaciele są dla większości dziewcząt najważniejszym priorytetem i, chcesz tego czy nie, wpływają na nią teraz a przez to na jej przyszłość. Zatem skorzystaj z okazji, aby „wpłynąć” na przyjaciółki córki, zapraszając je, kiedy twoja córka jest jeszcze młoda. Dzięki temu będzie ona przyzwyczajona do was i tych międzypokoleniowych relacji.

Więcej na: http://akademiafamilijna.pl/artykuly-na-strone/150-miedzy-matka-a-corka